Trzy proste zasady w profilaktyce kamicy nerkowej

Choć to atak kamicy nerkowej jest najczęściej sygnałem otrzymanym od organizmu, który skłania nas do zainteresowania się tym, w jakim stanie znajdują się nasze nerki, należy pamiętać o tym, że on sam jest objawem choroby. Jeśli więc zależy nam na tym, aby do niego nie dopuścić albo wyeliminować ryzyko nawrotów, musimy podejmować określone działania profilaktyczne.

Trzy proste zasady w profilaktyce kamicy nerkowej

Po pierwsze – leczenie właściwej choroby

Warto podkreślić z mocą, że żaden, nawet najlepszy suplement, nie zastąpi wizyty składanej w gabinecie lekarskim. To lekarz jest osobą najbardziej kompetentną w momencie określania, co mogło spowodować atak. On też dysponuje wszechstronną i uwzględniającą postęp nauk medycznych wiedzą pozwalającą na pobycie się nie tylko objawów, ale i przyczyn schorzenia. Jego zalecenia należy zatem traktować maksymalnie profesjonalnie, na nich należy też koncentrować się ze szczególną starannością.

Po drugie – walcz z nadwagą

Atak kamicy nie należy do problemów, z którymi zmagają się wyłącznie osoby z nadwagą. Prawdą jest jednak to, że zarówno ona, jak i siedzący tryb życia mogą przyczynić się do tego, że choroba będzie się rozwijać szybciej. Nadwaga nie bierze się przy tym z niczego. To konsekwencja błędów dietetycznych i często wiąże się z przyjmowaniem tych substancji, które sprzyjają również kamicy (tu warto wspomnieć choćby o cukrze, wapniu i szczawianach). Pozbycie się jej może być znakomitym działaniem profilaktycznym.

Po trzecie – zaufaj mądrej suplementacji

Nie wszystkie suplementy diety, które wspierają walkę z chorobami nerek, są tak samo przydatne. Na rynku istnieje jednak co najmniej kilka takich, którymi warto się zainteresować. Fitolizyna Nefrocaps to tabletki, które bazują na naturalnych składnikach takich, jak ziele skrzypu, korzeń pietruszki, kwiat bzu czarnego oraz liść czarnej porzeczki. Przyjmuje się je dwa razy dziennie przed posiłkiem pamiętając o tym, że po ich połknięciu należy wypić przynajmniej szklankę wody. W zamian można liczyć nie tylko na lepsze funkcjonowanie nerek, ale i na mniejsze ryzyko zatrzymywania przez nie wody w organizmie.

Sprawdź szczegóły na http://www.dbajonerki.pl/fitolizyna-nefrocaps-forte.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *